Historia

Historia

Filarem firmy MTL Dom Stali Nierdzewnej są jej założyciele i właściciele – Dariusz Lewandowski, Robert Kamiński oraz Piotr Pitulski. Ich wieloletnie doświadczenie w branży stali nierdzewnej, kwasoodpornej i żaroodpornej zostało połączone, czego efektem było powstanie 15 stycznia 1996 roku firmy MTL. Do dziś jest niezależnym przedsiębiorstwem opartym wyłącznie na polskim kapitale.

Jesteśmy firmą, która od roku 1996 buduje swoją markę i pozytywny wizerunek na rynku stali nierdzewnej. Od początku istnienia nasza działalność skupiona jest na dystrybucji wyrobów hutniczych wykonanych ze stali nierdzewnych, kwasoodpornych, żaroodpornych i aluminium. MTL Dom Stali Nierdzewnej należy obecnie do grupy największych niezależnych importerów wyrobów hutniczych ze stali nierdzewnych w Polsce. Siedziba firmy wraz z magazynem centralnym mieści się w Toruniu.

Dynamiczny rozwój w latach 2010-2012 zaowocował otwarciem w 2011 roku biur handlowych w Tychach i Warszawie, a w roku 2012 także w Poznaniu i Gdańsku. Rok 2012 to również uruchomienie drugiego magazynu w Tychach oraz rozbudowa nowoczesnego magazynu wysokiego składowania w Toruniu. W roku 2014 spółka przeniosła oddział na południu Polski do Chorzowa zwiększając w ten sposób trzykrotnie możliwości magazynowe. Równolegle była także prowadzona rozbudowa siedziby firmy w Toruniu. Nowy budynek biurowy oraz kolejna hala magazynowa były niezbędne do umożliwienia dalszego rozwoju firmy. Na przełomie lat 2014 i 2015 został wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością zgodny ISO 9001;2008.

Legenda

biuro handlowe
magazyn i biuro handlowe
przedstawiciele