о компании

15 stycznia 1996 rozpoczęła działalność spółka MTL. Do dziś jest niezależnym przedsiębiorstwem opartym wyłącznie na polskim kapitale. Od początku działalność skupiona jest na dystrybucji wyrobów hutniczych wykonanych ze stali nierdzewnych, kwasoodpornych, żaroodpornych i aluminium. MTL Stale Nierdzewne należy obecnie do grupy największych niezależnych importerów wyrobów hutniczych ze stali nierdzewnych w Polsce. Siedziba firmy wraz z magazynem centralnym mieści się w Toruniu. Dynamiczny rozwój w ostatnich latach zaowocował otwarciem w 2011 roku biur handlowych w Tychach i Warszawie, a w roku 2012 także w Poznaniu i Gdańsku. Rok 2012 to również uruchomienie drugiego magazynu w Tychach oraz rozbudowa nowoczesnego magazynu wysokiego składowania w Toruniu. W roku 2014, spółka przeniosła oddział na południu Polski do Chorzowa, zwiększając w ten sposób trzykrotnie możliwości magazynowe. Równolegle była także prowadzona rozbudowa siedziby firmy w Toruniu. Nowy budynek biurowy oraz kolejna hala magazynowa były niezbędne do umożliwienia dalszego rozwoju firmy. Na przełomie lat 2014 i 2015 został wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008. Dziś dla MTL Stale Nierdzewne pracuje zespół ponad 50 osób.

Spółka MTL była wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich rankingach dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw takich jak Diamenty Forbsa czy Gazele Biznesu. Ponadto w ocenie firm ubezpieczeniowych takich jak Euler Hermes, Coface czy Atriadius MTL Stale Nierdzewne posiada od lat jedne z najwyższych notowań w branży. Znajomość rynku i jego oczekiwań w połączeniu z dyscypliną finansową zapewniła firmie stabilność nawet w okresie zawirowań finansowych w latach 2008 i 2009.

MTL Stale Nierdzewne w najbliższych latach planuje kolejne inwestycje związane z powiększeniem powierzchni magazynowych oraz poszerzeniem zakresu usług serwisowych. Szczegółowe informację dotyczące realizacji planów inwestycyjnych będą zamieszczane w zakładce „Aktualności”.

Do współpracy zapraszają
Właściciele i Pracownicy
MTL Stale Nierdzewne